Конференція з безпеки журналістської діяльності


Дводенний експертний семінар-тренінг на тему «Безпека журналістської діяльності», що відбувся 15-16 квітня 2013 року. Семінар організовано в рамках програми Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі» за фінансування Уряду Канади.

До участі були запрошенi журналісти, представники неурядових та журналістських організацій, а також представники Державного комітету телебачення та радіомовлення, комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, а також керівники теле- та радіоорганізацій.

Питання правової безпеки обговорюватимуться за експертної участі старшого юриста Секретаріату Європейського суду з прав людини п.Павла Пушкаря. Кращими практиками технічної безпеки з учасниками поділяться Марек Тучинський, співзасновник та креативний директор Tactical Technology Collective, Артуро Філасто, розробник в команді Tor Project (проекту, що займається питаннями анонімності он-лайн) та інші яскраві експерти.

Учасники були запрошенi до обговорення практичних заходів для забезпечення вищого рівня безпеки журналістської діяльності в контексті українського сьогодення.

Із вступними промовами від міжнародних організацій на цьому заході виступатимуть Посол Канади в Україні Трой Лулашник та Голова Офісу Ради Європи в Україні Владімір Рістовскі. Із заключним словом 16 квітня звернеться Голова Директорату з прав людини Ради Європи Крістос Джакомопулос.

Довiдка:

ЦЕНТР ДОПОМОГИ ЖУРНАЛІСТАМ

Ініціатори та засновники: Національна спілка журналістів України

Незалежна медіа-профспілка України

У партнерстві та за підтримки:

Міжнародної федерації журналістів (МФЖ)

Європейської федерації журналістів (ЄФЖ)

Польської Асоціації журналістів (ПАЖ)

інших організацій-партнерів

Діяльність НСЖУ та НМПУ за період з кінця листопада 2013 по березень 2014 року призвела до усвідомлення потреби застосування комплексного підходу до вирішення усіх наявних проблем журналістської спільноти, тому за підтримки МФЖ, ЄФЖ та ПАЖ було вирішено заснувати Центр допомоги журналістам.

Мета Центру – надавати журналістам, які постраждали під час суспільно-політичної кризи в Україні (від 21 листопада 2013 року) комплексну підтримку, допомогу та захист з метою відновлення порушених прав та попередження безкарності, а також підвищити в цілому рівень безпеки журналістської професії, запобігати/ попереджати виникненню порушень прав журналістів та заохочувати працівників ЗМІ дотримуватися високих професійних та етичних стандартів журналістської професії, підтримувати професійну солідарність, принципи свободи слова та свободи преси.

Робота Центру буде здійснюватися у рамках Комплексної Програми:

Напрямки програми (на квітень – червень 2014 року)

— Моніторинг випадків порушень прав журналістів та ЗМІ

— Моніторинг потреб, отриманої допомоги та інформування про можливість отримати допомогу від Центру

— Надання матеріальної допомоги та підтримки постраждалим журналістам

— Юридична допомога та підтримка

— Психологічна допомога та підтримка

— Освітній напрямок — підвищення безпеки роботи журналістів: проведення тренінгу для тренерів з безпеки журналістської професії та серії тренінгів з безпеки для журналістів у обласних центрах та м. Києві

Надалі будуть розроблятися інші напрямки Комплексної програми, спрямовані на підвищення рівня дотримання професійних та етичних стандартів журналістської професії, більш широкого розповсюдження знань та інформації про безпеку журналістської професії, підвищення рівня професійної солідарності, взаємопідтримки, усвідомлення журналістами відповідальності перед суспільством, тощо.

Детальнішу інформацію можна буде знайти на веб-сторінках:

НСЖУ — http://www.nsju.org НМПУ — http://www.nmpu.org.ua

Реклама
%d такие блоггеры, как: