Концепція реформування митної служби України «Обличчям до людей»


29 жовтня 2010 р. Колегія митної служби України схвалила Концепцію реформування митної служби України «Обличчям до людей». Реформування, яке фактично вже розпочалось, базується на зрозумілих принципах: митні процедури мають реалізовуватись: законно, просто, прозоро, єдинообразно, безпечно, чесно та швидко.
Митна служба визначила для себе 60 основних напрямків та 22 завдання, які мають бути виконані вже найближчим часом.
Серед них розвиток застосування принципу «єдиного вікна», створення в пункті пропуску єдиного контрольного органу, створення уніфікованих правил визначення митної вартості та декриміналізація контрабанди.
Крім того, Колегією митної служби було розглянуто проект нового Митного кодексу, прийняття якого має наблизити Україну до міжнародних стандартів, створити умови для спрощення і прискорення митних процедур, сприяти збільшенню товарообігу з іншими країнами.
На сьогоднішній день Держмитслужбою вже реалізовано ряд заходів, зокрема були встановлені чіткі часові рамки митного контролю та оформлення, суттєво зменшено кількість митних оглядів.
Головним принципом спрощення митних процедур є зведення «людського» фактору до мінімуму.
В результаті оптимізації структури митної служби кількість митниць скорочено з 46 до 28. Таким чином, митну систему приведено у відповідність до адміністративно-територіального устрою.
За рахунок зменшення чисельності керівного складу митниць майже на 400 працівників посилено підрозділи митного оформлення, що має сприяти пришвидшенню проходження процедур.
Докорінно змінено принципи кадрового добору та прийняття на службу в митні органи.
В результаті проведення реформування бізнес повинен отримати чіткі, прозорі і зрозумілі правила, стабільні і сприятливі умови для підприємницької діяльності, можливість планувати свій прибуток.
Водночас для громадян мають бути створені комфортні умови для перетину кордону, не повинно бути хамства й упередженості з боку митників.
За словами Голови Державної митної служби України Ігоря Калєтніка, позитивні результати реформування повинні відчути вже найближчим часом і суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, і громадяни.

Відділ з питань взаємодії із ЗМІ
та громадськістю (Прес-служба) ДМСУ

Реклама